Historia Klubu

Uczniowski Klub Sportowy przy PSP nr 1 w Kozienicach powsta┼é z inicjatywy Pana J. Sampoli┼äskiego, Dyrekcji szko┼éy oraz grupy rodziców których dzieci ucz─Öszcza┼éy na zaj─Öcia w pi┼éce siatkowej, które prowadzone by┼éy spo┼éecznie.

Zebranie za┼éo┼╝ycielskie odby┼éo si─Ö w dn. 4.06.1998 r na którym wybrano Komitet Za┼éo┼╝ycielski w osobach: J. Sampoli┼äski, J. Kaniszewska oraz S. Piasek oraz uchwalono statut UKS przy PSP nr 1. W dn. 18.06.1998 r z┼éo┼╝ono wniosek do Urz─Ödu Wojewódzkiego w Radomiu w celu zarejestrowania klubu. Uczniowski Klub Sportowy zosta┼é wpisany do ewidencji stowarzysze┼ä z dniem26.06.1998 r. pod nr 84.

W dn. 16.09.1998 r odby┼éo si─Ö I Walne Zebranie klubu na którym wybrano Zarz─ůd w sk┼éadzie: J. Sampoli┼äski, E. Mierzejewska, J. Kaniszewska, W. Flisek, R. Szewczyk oraz Komisje Rewizyjn─ů.

Na II Walnym Zebraniu w dn. 21.09.1999 r wprowadzono do nazwy klubu s┼éowo „JEDYNKA” którego celem by┼éo bli┼╝sze uto┼╝samianie si─Ö ze szko┼é─ů przy której dzia┼éa klub i od tej pory pe┼éna nazwa klubu brzmi: Uczniowski Klub Sportowy „ JEDYNKA” przy PSP nr 1 w Kozienicach.

Pocz─ůtkowo w klubie udzia┼é w zaj─Öciach brali tylko ch┼éopcy z którymi zaj─Öcia prowadzi┼é Pan J Sampoli┼äski. W roku 2000 powsta┼éa pierwsza grupa dziewcz─ůt z którymi pocz─ůtkowo zaj─Öcia prowadzi┼é J. Sampoli┼äski a nast─Öpnie Z. Krze┼Ťniak. Od roku 2001 w klubie prowadzone s─ů zaj─Öcia w pi┼éce siatkowej przede wszystkim w kategorii dziewcz─ůt.

Dziewcz─Öta trenuj─ůce w UKS zajmowa┼éy I, II, III miejsca w rozgrywkach mini siatkówki o mistrzostwo woj. Mazowieckiego i dwukrotnie by┼éy na nieoficjalnych mistrzostwach Polski w mini siatkówce w Zabrzu.

W sezonie 2003/2004 zespó┼é kadetek UKS „ JEDYNKA” zaj─ů┼é IV miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego. W zespole UKS gra┼éy: Marlena Jurek, Ma┼égorzata Wójcicka, Aneta Czerska, Katarzyna Michalska, Joanna G─Öbczyk, Monika Piasek, Marlena Zawadzka, Daria Brudnias, Dorota Wróbel, Ewelina Adamiec.

W tym samym sezonie dwie zawodniczki UKS - Ewa Sampoli┼äska i Aleksandra Zmitrowicz zosta┼éy powo┼éane do kadry woj. mazowieckiego w kat. m┼éodziczek

W sezonie 2004/2005 zespó┼é m┼éodziczek UKS „ JEDYNKA” zaj─ů┼é III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego. Trzy zawodniczki zosta┼éy powo┼éane do kadry woj. mazowieckiego na Turniej Nadzieji Olimpijskich – Milena Borychowska, Julita Ku┼Ťmierczyk oraz Karolina Majewska.

W sezonie 2005/2006 zespó┼é m┼éodziczek UKS „ JEDYNKA” zaj─ů┼é ponownie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego, ten sam zespó┼é graj─ůcy w kat. kadetek zaj─ů┼é 7- 8 miejsce w województwie. W zespole UKS gra┼éy: Ewa Sampoli┼äska, Martyna Szwaja, Julita Ku┼Ťmierczyk, Joanna Czarnecka, Karolina Majewska, Milena Borychowska, Julia Burzy┼äska, Izabela Mietkiewicz, Anna Talaga, Dominika Kwaszy┼äska.

W sezonie 2007/2008 zespó┼é m┼éodziczek UKS „ JEDYNKA” zaj─ů┼é VIII miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego.

UKS „ JEDYNKA” jest rokrocznie organizatorem dwóch mi─Ödzynarodowych turniejów: „ ANTENKA” o Puchar Burmistrza Kozienic oraz „ KOZIENICE” o Puchar Starosty Powiatu Kozienickiego na które przyje┼╝d┼╝aj─ů kluby z Niemiec, Rumunii, Czech i S┼éowacji.

Nasze zespo┼éy bior─ů równie┼╝ udzia┼é w turniejach na terenie Polski oraz zagranic─ů.

Obecnie w klubie trenuje oko┼éo 70 dziewcz─ůt pocz─ůwszy od klas III szko┼éy podstawowej do gimnazjum i szkó┼é ┼Ťrednich. Zaj─Öcia s─ů prowadzone 3 – 4 razy w tygodniu przez trenera II klasy Ann─Ö Lipowsk─ů – Ka┼éasz oraz instruktorów Zdzis┼éawa Krze┼Ťniaka i Jerzego Sampoli┼äskiego.

Zarz─ůd klubu zaprasza wszystkie ch─Ötne dziewcz─Öta do udzia┼éu w treningach i reprezentowaniu barw UKS JEDYNKA

3POLONEZ II Wyszk├│w000-0