Historia Klubu

Uczniowski Klub Sportowy przy PSP nr 1 w Kozienicach powstał z inicjatywy Pana J. Sampolińskiego, Dyrekcji szkoły oraz grupy rodziców których dzieci uczęszczały na zajęcia w piłce siatkowej, które prowadzone były społecznie.

Zebranie załoĹźycielskie odbyło się w dn. 4.06.1998 r na którym wybrano Komitet ZałoĹźycielski w osobach: J. Sampoliński, J. Kaniszewska oraz S. Piasek oraz uchwalono statut UKS przy PSP nr 1. W dn. 18.06.1998 r złoĹźono wniosek do Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu w celu zarejestrowania klubu. Uczniowski Klub Sportowy został wpisany do ewidencji stowarzyszeń z dniem26.06.1998 r. pod nr 84.

W dn. 16.09.1998 r odbyło się I Walne Zebranie klubu na którym wybrano Zarząd w składzie: J. Sampoliński, E. Mierzejewska, J. Kaniszewska, W. Flisek, R. Szewczyk oraz Komisje Rewizyjną.

Na II Walnym Zebraniu w dn. 21.09.1999 r wprowadzono do nazwy klubu słowo „JEDYNKA” którego celem było bliĹźsze utoĹźsamianie się ze szkołą przy której działa klub i od tej pory pełna nazwa klubu brzmi: Uczniowski Klub Sportowy „ JEDYNKA” przy PSP nr 1 w Kozienicach.

Początkowo w klubie udział w zajęciach brali tylko chłopcy z którymi zajęcia prowadził Pan J Sampoliński. W roku 2000 powstała pierwsza grupa dziewcząt z którymi początkowo zajęcia prowadził J. Sampoliński a następnie Z. Krześniak. Od roku 2001 w klubie prowadzone są zajęcia w piłce siatkowej przede wszystkim w kategorii dziewcząt.

Dziewczęta trenujące w UKS zajmowały I, II, III miejsca w rozgrywkach mini siatkówki o mistrzostwo woj. Mazowieckiego i dwukrotnie były na nieoficjalnych mistrzostwach Polski w mini siatkówce w Zabrzu.

W sezonie 2003/2004 zespół kadetek UKS „ JEDYNKA” zajął IV miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego. W zespole UKS grały: Marlena Jurek, Małgorzata Wójcicka, Aneta Czerska, Katarzyna Michalska, Joanna Gębczyk, Monika Piasek, Marlena Zawadzka, Daria Brudnias, Dorota Wróbel, Ewelina Adamiec.

W tym samym sezonie dwie zawodniczki UKS - Ewa Sampolińska i Aleksandra Zmitrowicz zostały powołane do kadry woj. mazowieckiego w kat. młodziczek

W sezonie 2004/2005 zespół młodziczek UKS „ JEDYNKA” zajął III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego. Trzy zawodniczki zostały powołane do kadry woj. mazowieckiego na Turniej Nadzieji Olimpijskich – Milena Borychowska, Julita Kuśmierczyk oraz Karolina Majewska.

W sezonie 2005/2006 zespół młodziczek UKS „ JEDYNKA” zajął ponownie III miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego, ten sam zespół grający w kat. kadetek zajął 7- 8 miejsce w województwie. W zespole UKS grały: Ewa Sampolińska, Martyna Szwaja, Julita Kuśmierczyk, Joanna Czarnecka, Karolina Majewska, Milena Borychowska, Julia Burzyńska, Izabela Mietkiewicz, Anna Talaga, Dominika Kwaszyńska.

W sezonie 2007/2008 zespół młodziczek UKS „ JEDYNKA” zajął VIII miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo woj. mazowieckiego.

UKS „ JEDYNKA” jest rokrocznie organizatorem dwóch międzynarodowych turniejów: „ ANTENKA” o Puchar Burmistrza Kozienic oraz „ KOZIENICE” o Puchar Starosty Powiatu Kozienickiego na które przyjeĹźdĹźają kluby z Niemiec, Rumunii, Czech i Słowacji.

Nasze zespoły biorą równieĹź udział w turniejach na terenie Polski oraz zagranicą.

Obecnie w klubie trenuje około 70 dziewcząt począwszy od klas III szkoły podstawowej do gimnazjum i szkół średnich. Zajęcia są prowadzone 3 – 4 razy w tygodniu przez trenera II klasy Annę Lipowską – Kałasz oraz instruktorów Zdzisława Krześniaka i Jerzego Sampolińskiego.

Zarząd klubu zaprasza wszystkie chętne dziewczęta do udziału w treningach i reprezentowaniu barw UKS JEDYNKA